[ Pobierz całość w formacie PDF ]
KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH
DLA GRUPY „0”
TEMAT: Wielkanocny Misz – masz
CEL: dobra zabawa, kształtowanie wiary we własne możliwości i umiejętności poprzez wykonywanie zadań grupowych; podniesienie nastroju
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń:
- potrafi wykonać proste ćwiczenia ruchowe
- potrafi pokazać ciałem określona czynność
- potrafi wykonać prace plastyczną
METODY: zadaniowe, działalności plastycznej dzieci
FORMY: indywidualne, grupowe
ŚRODKI: krepa, klej, taśma klejąca, farby, zagadki
Czas: 60 min.
Grupa: ok. 15 osób
PRZEBIEG:
1. Wielkanocny Misz- masz
Dzieci siedzą na dywanie. Każde po kolei podchodzi do prowadzącego i losuje jedną z trzech kategorii zadań (baranek- pod, którym kryją się zadania ruchowe, kurczaczek- pokazywanie czynności związanych ze świętami oraz pisanka- zagadka słowna) następnie je wykonuje.
BARANEK:
a) zrób 15 przysiadów
b) zrób 15 pajacyków
c) skacz jak najwyżej 10 razy
d) zatańcz jak baletnica
e) skacz jak żaba
f) 10 poskoków na jednej nodze
g) Zrób z ciała mostek
h) Stań na baczność przez 20 sekund
i) Zrób z zamkniętymi oczami 5 kroków
KURCZACZEK:
a) mycie okien
b) ścieranie kurzu
c) wynoszenie śmieci
d) odkurzanie
e) robienie zakupów
f) pieczenie ciasta
g) zbieranie kwiatków
PISANKA:
Przyleciał szary ptaszek – nad polem zaśpiewa jak dzwonek.
Znają go dobrze dzieci – to .... (skowronek)
Co buduje każdy ptak, by chować pisklęta?
A tylko kukułka o tym nie pamięta..(gniazdo)
Jeszcze śpi wszystko, co żyje, jeszcze nic nie rośnie.
A on śmiało śnieg przebije – powie nam o wiośnie. (przebiśnieg)
Tu cytrynek, tam bielinek, wszędzie piękne, kolorowe.
Lekko unoszą się nad łąką, gdy tylko zaświeci słonko.(motyl)
Młody juhas w górach, chwycił się za głowę.
Gdy zobaczył w śniegu kwiaty fioletowe.(krokusy)
Gniazdo z błota lepi, pod dachu okapem.
Przylatuje wiosną, aby uciec latem.(jaskółka)
Wietrzyk wiosnę niesie, ciepłe są już ranki.
A za wiosną w lesie zakwitły... (sasanki)
Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną, a te porę zwiemy…(wiosna)
Po łące chodzi rycerz srogi, ma długie, czerwone nogi.
Ma czerwony dziób! – Kumo - w wodę chlup!(bocian)
2. Praca plastyczna- kurczaczki
Dzieci siadają do stolików. Nauczyciel rozdaje każdemu tułów kurczaka wycięty z bloku technicznego. Dzieci odbijają na kartce dwa razy swoją dłoń, wycinają i przyklejają jako skrzydła kurczaka. Malują tułów farbami, przyklejają grzebień i ogon z krepy.
3. Jajko
Dzieci dopierają się w pary. Jedno dziecko kładzie się na podłodze i udaje jajko, Drugie toczy „jajko”. Następuje zmiana ról.
Opracowała: Karolina Oszek
Nauczyciel stażysta
[ Pobierz całość w formacie PDF ]© 2009 Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie. - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates