KONSPEKT ZAJĘĆ,

[ Pobierz całość w formacie PDF ]

KONSPEKT ZAJĘĆ

 

PROWADZĄCA: ANETA WOJTALA

 

DATA: 5.11.2009

 

GRUPA 2,3,4-LATKI ,,KRASNOLUDKI”

 

TEAMAT KOMPLEKSOWY: ZNAJOMI Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA

 

TEMAT ZAJĘĆ: PIÓRA CZY SIERŚĆ?

 

CELE:

- dziecko opisuje swoje wrażenia dotykowe

- używa pojęć : miękki, miły, delikatny

- potrafi wymienić kilka zwierząt, których skóra pokryta jest sierścią lub piórami

reaguje na sygnał wzrokowy

 

FORMY: z całą grupą

 

METODY: czynne (aktywizujące), słowne, oglądowe

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1.     Zabawa ,,Skarby z worka”- N. wnosi do Sali worek wypełniony przedmiotami o różnej fakturze. Dzieci wkładają do worka rękę i starają się odgadnąć, co w nim  jest. Kolejno wszystkie przedmioty zostają wyjęte z worka: piórka różnej wielkości, kłębek wełny, wełniana czapka i szalik, kawałek futerka.\

 

2.     Opisywanie wrażeń dotykowych. Dzieci dotykają ,,skarbów” wyjętych z worka. Opisują swoje wrażenia: miłe, ciepłe, miękkie, itp.

 

3.     ,,Burza mózgów”- próba odpowiedzi na pytanie: Skąd pochodzą te przedmioty?

 

4.     Oglądanie obrazków ze zwierzętami. Dzieci opisują wygląd zwierząt, starają się odgadnąć, czym pokryta jest ich skóra. N. wyjaśnia, jaką funkcję pełni sierść oraz pióra w życiu zwierząt.

5.     Zabawa ruchowa ,,Piórka i kłębuszki”, reagowanie na sygnał wzrokowy (obrazki ze zwierzętami) i sygnał dźwiękowy (tamburyno).

             

... [ Pobierz całość w formacie PDF ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • katek.htw.pl
  • © 2009 Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie. - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates