KONSPEKT BAJKI,

[ Pobierz całość w formacie PDF ]

 

KONSPEKT

ZAJĘĆ

 

 

 

 

 

 

Przygotowała Adela Kalińska gr. B

 

 

Zajęcia przeprowadzone z pacjentami MONARU, grupa zróżnicowana wiekowo.

 

 

I Część merytoryczna

 

Temat: Bajkowe przedstawienie.

Cele:

-Rozwijanie zdolności i zainteresowań artystycznych dziecka;

-Wdrażanie dziecka do czynnego obcowania ze sztuką teatralną;

-Doskonalenie zdolności myślenia, uwagi, pamięci

-Uczenie się operowania mimiką, głosem oraz granie całym ciałem

-Poznanie własnych możliwości, przełamanie tremy;

-Wyrażanie swoich stanów emocjonalnych

Uczenie się współpracy oraz współodpowiedzialności w grupie

 

Metody:

-słowna

-zabawowa

 

Formy:

-grupowa

 

Miejsce:

- salon MONARU w Mysłakowicach

 

Ilość uczestników:

-

 

Czas:

- 90 minut

 

Środki:

-bibuły (niebieska, żółta, czerwona, czarna, brązowa, biała, zielona)

-nożyczki

-taśma klejąca

-spinacz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZĘŚĆ METODYCZNA

 

II organizacja i przebieg zajęć

 

CZYNNOŚCI PROWADZĄCEGO

CZYNNOŚCI PACJENTÓW

CZAS

Część wstępna

 

-Powitanie pacjentów, zapoznanie z tematem zajęć.

 

 

-Prowadzący prosi aby pacjenci usiedli w kręgu na fotelach, odliczyli do 2 i podzielili się na grupy zgodne ze swoimi numerami.

 

 

 

-Pacjenci witają się z prowadzącym. Zapoznają się z tematem zajęć.

 

-Pacjenci siadają, odliczają do 2 i dzielą się na grupy.

 

5 min

Część właściwa:

 

-Prowadzący kładzie kolorową bibułę, nożyczki, taśmę klejącą i spinacz na środku kręgu. Oznajmia, że grupa nr 1 ma wcielić się w bajkowe „Smerfy”, natomiast grupa nr 2 w „Czerwonego Kapturka”. Wszyscy pacjenci w dwóch grupach mają wcielić się w dowolne postanie z dwóch przydzielonych bajek, zrobić przebranie z bibuły oraz wymyśleć i przedstawić krótką scenkę na dowolny temat z udziałem ich postaci.

 

-Prowadzący wyznacza miejsce gdzie odbywać się będzie przedstawianie, sprawdza czy grupy są przygotowane i rozpoczyna zabawę.

 

 

 

-Pacjenci w swoich grupach wykonują przebrania z bibuły, wymyślają i przygotowują się do odegrania scenek.

 

 

 

 

 

 

 

 

-Grupy kolejno odgrywają przygotowane scenki.

 

 

75 min

Część podsumowująco-utrwalająca

 

-Prowadzący prosi uczestników aby usiedli na fotelach w kręgu. Zadaje im pytania:

1. W jaki sposób przydzielaliście role w grupach?

2.  Czy wszyscy wykazywali jednakowe zaangażowanie?

3. Kto miał najwięcej pomysłów?

4. Kto wymyślał tekst przedstawiania?

5. Czy w grupie powstały sytuacje konfliktowe, jeżeli tak jak sobie z nimi poradziliście?

 

 

 

-Uczestnicy siadają, odpowiadają na pytania.

 

 

 

5 min

Likwidacja zajęć

-Prowadzący wspólnie z uczestnikami porządkuje miejsce pracy. Dziękuje za uwagę. Zapowiada następny temat zajęć. Żegna się.

 

-Pacjenci uporządkowują miejsca pracy. Żegnają się z prowadzącym.

 

5 min

 

 

 

 

 

[ Pobierz całość w formacie PDF ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • katek.htw.pl
  • © 2009 Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie. - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates